Basic Kapşonlu Sweatshirt, Kapşonlu Sweatshirt, Tasarım Kapşonlu Sweatshirt

Kapşonlu Sweatshirt

tarrzz-tasarim-kapsonlu-sweatshirt-tarrzz-logo

KAPŞONLU SWEATSHİRT
Sweatshirt , günümüzden yüzlerce hatta binlerce yıl öncesine uzanan tarihi ile kullanılmaya başladığı günden bugüne kadar farklı tarzlarda ve şekillerde moda ve giyim dünyasında karşımıza çıkmıştır.
Giyim dünyası içerisinde sweatshirt, kapşonlu sweatshirt, kapüşonlu sweatshirt, hoodie gibi isimlerle yerini alan bu giysi; Orta Çağ Avrupası’nda soğuktan korunmak için baş kısmını da örten kıyafetlerin dikilmesi ve giyilmesi olarak yayılmaya başladı. Bu tarihlerde özellikle işçilerin tercihi haline gelen kapşonlu sweatshirt, git gide diğer insanlar arasında da yaygınlaşmaya ve modanın bir betimlemesi olarak özellikle 1930’lu yıllardan sonra kullanılmaya başlandı.
Hip Hop kültürünün 1970’li yıllarda yayılması ile birlikte kapşonlu sweatshirtler bir yaşam tarzının ifade ve adeta bir manifestosu haline geldi. Tasarım sweatshirt, kapşonlu sweatshirt kavramı da bu yıllarda kabul görmeye ve kapşonlu sweatshirtler her kesim insan tarafından giyilir hale gelmeye başladı. 1980’li yıllarda ise sokak stilinin, hiphop kültürünün ilerlemesi, rapçilerin, sporcuların kapşonlu sweatshirtleri tercih etmesi, mesela ünlü boksörlerin (Muhammed Ali gibi); ringe çıkarken kapşonlu sweatshirtler ile çıkması, bu giysilerin halk arasında sempati kazanmasına yol açtı. O dönemin isyankar ve başkaldırı ifadesi olan kapşonlu sweatshirtler 1990’lı yıllardan sonra; artık her ülkede ve her sosyal sınıfta bir giyim tarzı olarak kullanılıyordu. Modacıların dikkatini çeken, kapşonlu sweatshirtlerin bu denli benimsenmesi ve sevilmesi, tasarımcıların bu ürünler üzerinde hünerlerini sergilemesine bir başlangıç oldu ve tasarım kapşonlu sweatshirt ürünler hayatımızdaki ve dolaplarımızdaki yerini aldı.
Tarrzz Tasarım Tişört & Kapşonlu Sweatshirt olarak; geçmişten günümüze bir ekol ve bir yaşam tarzını yansıtan kapşonlu sweatshirtlerin, özgün bir yeri olduğunu bilerek hareket ettik. Sweatshirtlerimizin her detayında bu fikri ve duyguyu hissederek tasarladık. Kapşonlu sweatshirtlerde, erkek sweatshirt, kadın sweatshirt şeklinde bir ayrım yapmadan, kalıplarımızı Regular yapıda ve unisex olarak düzenledik. Sweatshirtlerin kapşon içlerinde % 100 pamuklu kumaştan astar kullandık. Böylece hem sıcak tutmasını hem de tarrzz bir görünüme sahip olmasını sağladık. Kapşonlu sweatshirtlerin omuz, yaka ve kol bölgerinde çift yönlü dikiş kullanarak güçlü bir dizayn ve sağlam bir yapı elde ettik.
Kapşonlu sweatshirtlerde, hayatın içerisinden özgün tasarımlar kullanıyoruz ve rahat kesimleri sayesinde gündelik giyiminizin vazgeçilmez bir parçası haline getiriyoruz.
Tarrzz Tasarım Tişört & Kapşonlu Sweatshirt; üretmiş olduğu tüm kapşonlu sweatshirtlere özgün ve eğlenceli tasarımlarla renk verir, her bir sipariş, müşterinin beden bilgisine ve istediği tasarıma göre tek tek el yapımı olarak baskı yapılmaktadır. Dolayısıyla her kapşonlu sweatshirt; bir başka eşi ve benzeri olmayan, kişiye özel tasarım bir ürün olarak yapılmaktadır.
Kapşonlu Swearshirtlerimizin üretiminde kullandığımız kumaşlar pamuklu ve 3 iplik dediğimiz en iyi kalite dokumadan işlenmektedir. Bursa’nın İpek Böcekçiliği tarihiyle harmanlanmış en iyi kalite tekstil ürünlerinin başkentinden başlayan Tarrzz Tasarım Tişört & Kapşonlu Sweatshirt’ün hikayesi; özenle ve sevgiyle tasarlanan sweatshirtlerin dünyanın en güzel şehri İstanbul’daki Tarrzz üretim ve gönderim merkezine kadar uzanır.
Tasarım Tişört ve Kapşonlu Sweatshirt’in daima en güçlü, en özgün ve en eğlenceli markası olarak www.tarrzz.com e-ticaret sitemizle sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin.