Basic Tişört, Tasarım Tişört, Tişört

Tasarım Tişört

tarrzz-tasarim-siyah-tisort-facali-baykus

TİŞÖRTTASARIM TİŞÖRT
Tişört, hem erkek hem de kadınlar için gündelik hayatta sıklıkla tercih edilen bir üst giysi olarak karşımıza çıkıyor. Eşofman ya da kot pantolon gibi alt giysilerle kombin yapılabilecek ve günümüzde en çok kullanılan giyim eşyalarından bir tanesi de tişört.
Tasarım tişört ise; daha farklı bir alanı bu işin. İnsanların tercihlerine ve taleplerine göre şekil almış aslında tişört ve tasarım tişört piyasası. Peki bu ihtiyaç nereden doğmuş biraz da buna göz atmaya ne dersiniz ?
T-Shirt; aslında tarihi çok çok eskilere dayanan bir kıyafet. Romalı askerlerin savaş kıyafetlerini giymeden önce, zırhlarının altına giydikleri kısa kollu ve yakaları da yuvarlak şekilde boydan giyilen biz bez parçası. Biraz daha yakın tarihe geldiğimizde Amerikan askerlerinin idmanlarda giydikleri buna benzer kıyafetler var. “Training shirt”, t-shirt olarak isimlendirilen, bizdeki adı tişört olarak Türkçe’de yerini almış. Daha sonraları askerlerin günlük hayatlarındaki kullanımına da tesir etmiş ve halk arasında da kolay kullanımı açısından kabul görerek yayılmış. Tabii tişörtlerin dünyada yaygınlaşmasının ana sebeplerinden bir tanesi de, Hollywood filmlerinde oynayan erkek ve kadın oyuncuların filmlerde sık sık tişört giymeyi tercih etmeleri ve kamera karşısına geçmeleri diyebiliriz.
Bahsetmiş olduğumuz gibi tişört; erkek tişört, kadın tişört şeklinde bazı üretici firmalar tarafından çeşitlendirilmiş. Yaka çeşitlerine göre de; bisiklet yaka tişört, polo yaka tişört, v yaka tişört gibi isimler de almış elbette. Bazı tişört üreticileri de unisex tişört kalıpları üreterek hem erkek hem de kadına uygun kesimlerle hitap etmiş tüketicisine. Öyle ya da böyle tişört, günlük yaşantımızda vazgeçilmez bir kıyafet haline gelmiş.
Tasarım tişört olgusu ise insanların beğenilerine göre; sanatın yön verdiği bir akım aslında. İnsanlar farklı olmak, özgün olmak ve bireyselliğin vermiş olduğu ihtiyaçlar doğrultusunda, tasarım tişört ihtiyacına yönelmişler. Yaşam tarzının ve insan düşüncesinin görsel bir ifadesi olarak ortaya çıkan tasarım tişörtün hikayesi de böyle başlamıştır.
Tasarım tişört; günümüzde aktif ve sosyal olmayı seven bireyin, kendini ifade etmesidir aslında. Tarrzz Tasarım Tişört olarak biz de bir ilhamla çıktık bu yola. “İlhamla tasarlıyoruz…” dedik ve hayatın her alanından esinlendik. Düşündük ki tişört herkes için ortak bir nokta olsun. Ama aynı zamanda da farklılaşmanın, ifade etmenin, tarzını yansıtmanın da bir aracı olsun. Tasarım T-shirt; farklı seslerin, farklı renklerin bir ortak bir çatısı olsun.
Tarrzz Tasarım Tişört & Kapşonlu Sweatshirt, “En iyi tişörtü, en kaliteli tişörtü nasıl üretebiliriz?” sorusunu sorarak başladı üretmeye. Tişört için; kalite nedir sorusu sorulduğunda, herkesin kendince yanıtlayabileceği birçok cevabı vardır. Tişört pamuklu olmalıdır, polyester içermemelidir. Tişört kesimleri mutlaka rahat olmalıdır. Tişört boyu ne uzun olmalıdır, ne de kısa olmalıdır. Kısa kollu tişörtler için kol boyu çok kısa olmamalıdır. Kol boyu çok uzun olmamalıdır. Tasarım tişört özgün olmalıdır. Tshirt Siyah olmalıdır, tişört beyaz olmalıdır. T-Shirt için en önemli kriterlerden biri terletme yapmaması ve hava almasıdır. Tasarım t-shirt, renkli olmalıdır vs… Tshirt nasıl olmalıdır sorusuna verilecek bu cevaplar saymakla bitmez. Gördüğünüz gibi tasarım tişört için onlarca hatta yüzlerce soru ve cevap olacaktır.

İşte bu sorulara cevaplar bularak başladık tasarım tişört üretme maceramıza. Tarrzz Tasarım Tişört & Kapşonlu Sweatshirt olarak; bir estetik kaygısı gütmeden, hayatın içinden eğlenceli ve özgün tasarımlarla tişört ve sweatshirtlerimizi birleştirdik. Tarrzz a özgü kumaşlar ve dikim şekilleri kullandık. Hem tişörtlerimizde hem de kapşonlu sweatshirtlerimizde tamamen Tarrzz a ait unisex tişört ve sweatshirt kalıpları tasarlayarak ürünlerimizi farklılaştırdık. Kapşonlu sweatshirtlerimizin kapşon içlerinde, sık dokulu kumaştan astar kullanarak daha yumuşak ve daha rahat bir his ile giyilmesini sağladık. Tasarım tişörtlerimizi % 100 pamuklu ve kumaşlarla ürettik.
Tişört baskılarında, bitkisel ve sertifikalı boyalar kullanıyoruz. Tişörtlere ve sweatshirtlere yaptığımız her baskı tek tek özenle yapılıyor ve doğal kurutma yöntemleri ile kalıcılığı sağlanıyor. Her tişörtümüz doğada çözünebilen doğal bez torbalar içerisinde sizlere özenle paketlenerek gönderiliyor.
İnsan ve doğa dostu özgün tişörtler üreterek, erkek tişört ve kadın tişört dünyasında Tarrzz Tasarım Tişört & Kapşonlu Sweatshirt olarak daime genç bir marka olarak ilerleyeceğiz. E-ticaret sitemiz www.tarrzz.com ile sizlerle yeni tasarım tişörtler, özgün sweatshirtler ie buluşmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin …